Založ si blog

Sľúbili sme , sľúbili sme pravdu vravieť vám len. . . . .

Táto pieseň bola symbolom novembra pred 28 rokmi a niesla sa po námestiach naprieč celej bývalej ČSSR . A práve dnes v deň osláv tohto významného výročia je na mieste pripomenúť ju tým ,ktorí sa dožili!!! Áno a to presne v duchu odkazu nebohého pána A.Dubčeka ,ktorý k tomu pridal ,že je veľmi rád ,že sa dožili práve tí,ktorí zapredali samí seba a poslušne slúžili komunistickej mašinérii,svojvôli a jej systému! Nuž a ja dnes aj v jeho mene dodávam,že sa opäť dožili tí ,ktorí ako prví parazitovali na zmenách po novembri ,prezliekli kabáty ,ale pri tom tajne dúfali ,že sa raz všetko obráti a oni budú opäť tam , na tých miestách a s tými kde aj pred novembrom ! Ale aj ich osud chcel ináč a oni sú dnes len hlasnými trúbami ,ktoré s ničím nesúhlasia ale hlavne nemými svedkami zmien ktoré nechcú ani len pripustiť!
Je pravdou ,že nie všetko je s,,kostolným poriadkom“ a tak ,ako má byť. Ale každá zmena bolí a prináša aj obete. A je zaujímavé sledovať práve týchto pred novembrových tribúnov ako sa práve oni cítia týmito obeťami a pri tom sa ešte nikdy nemali tak dobre ako práve teraz. Ale čo už s nimi a ich nárekmi ,veď za toľké roky sme si už zvykli a pýtame sa ich ako je možné, že dnes už viac plačú nad plnými cestami aut a parkovísk ,nad plnými obchodmi s tovarom o ktorom sa im za ich ,,velenia“ ani len v TUZEXOCH nesnívalo a hlavne sa ich pýtame prečo ešte nikto z nich nesedí aj za to čo nikdy nespáchali ,ale aj zato čo páchajú hlavne na ich vlastných ďeťoch a vnukoch! Ich odpovede už dávno poznáme a preto sa často krát pýtame ,ako mohli títo,,ľudia“ niekedy riadiť chod štátu život v ňom?
Ale keďže dnes nie je len štátny sviatok osláv udalosti z pred 28 rokov ale aj sviatok MDŠ ,tak je na počudovanie ,že sa k aj tomuto sviatku vyjadrilo strašne málo tiež politikov a ústavných činiteľov a jedného som dokonca ani nevidel a nepočul ! A to je práve ten,ktorý sa v posledných dňoch akosi často tratí a je o ňom známe ,že tento štátny sviatok nemá v obľube a láske a to aj napriek tomu ,že práve tento deň bol tým ,ktorý je dnes úzko spojený nie len s jeho osobným životom ,ale predovšetkým s jeho politikou posledných dní o silnom JADRE a účasti Slovenska v ňom! A tak sa pýtam skôr sám seba ako jeho .Ako je možné ,že druhý najvyšší ústavný činiteľ štátu sa nedokáže povzniesť sám nad sebou a nie je v tejto veci skutočným profesinálom a diplomatom? Ako je vôbec možné ,že aj po toľkých rokoch na politickom výslní ešte nepochopil a hlavne sa nezmieril s udalosťami z pred 28 rokmi a namiesto úcty a pokory k ním prechováva v sebe k ním nenávisť??? A to presne tak,ako aj k hlave tohto štátu ,ktorej po istých ale presne definovaných udalostiach ani nevie prísť na meno a to bez absolútneho uvedomenia si toho ,aké svetlo to vrhá na neho ,ale aj na štát ako,taký pred celým politickým svetom! Ale čo už s ním ? Keď tak ,ako nepochopili odkaz piesne jeho verní ,tak aj on ešte vždy nepochopil že PRAVDA a to akokoľvek krutá sa dotýka a tyká aj jeho a jeho SKUTKOV ktoré sa aj podľa neho nikdy nestali !!!

,,PRAVDA ROBÍ ZMENU ,KEĎ JU VYRIEKNEME VECI UŽ NIKDY NIE SÚ A ANI NEBUDÚ TAKÉ ,AKÉ BOLI PRED JEJ VYRIEKNUTÍM!!!“

Dvojaký meter

11.12.2018

Tak ,ako v posledných dňoch rozvíril hladinu politického života v krajine Ekonomických zázrakov MARAKEŠSKÝ PAKT a ,,TANEČKY" okolo MZV pána Lajčaka ,tak v jeho tieni sa potichučky mútili viac »

, ,Taneček „okolo PREZIDENTA z dielne na Súmračnej a nie len neho.

09.12.2018

To ,čo sa dnes deje vo vzťahu k prezidentom a to či už toho ,ktorý bol právoplatne zvoleným a pôsobí v tejto funkcii ,ale aj k tomu nadchádzajúcemu a to z ,,dielne" na Súmračnej a to zo strany viac »

Pogrom! ! !

30.11.2018

Aj takto by sa dalo dnes nazvať to ,čo sa dnes deje v jednej malej ale nádhernej krajine v srdci Európy ovládanej už roky jedným ,,človekom" a jemu podobných okolo neho ,ktorý je ale zodpovedným viac »

záveje Oravská Lesná vojaci hasiči pomoc

Na severe Slovenska budú pomáhať s odstraňovaním kalamity stovky hasičov

19.01.2019 09:43

Hasiči by mali prísť z okresov Galanta, Dunajská Streda, Komárno, Prešov, Sabinov, Bardejov, Pezinok, Senec, Senica, Skalica a Nové Zámky.

mexiko, výbuch, potrubie

Explózia na poškodenom potrubí v Mexiku si vyžiadala 21 obetí a 70 zranených

19.01.2019 09:27

Tragédiu spôsobili zlodeji, ktorí navŕtali potrubie.

facebook, sociálna sieť

V USA zvažujú rekordnú pokutu pre Facebook

19.01.2019 09:11

Americké dozorné orgány zvažujú, že uložia internetovej spoločnosti Facebook rekordnú pokutu za nedostatočnú ochranu osobných údajov.

Alpy, hory, sneh, zima, Zugspitze

Vo Vysokých a Západných Tatrách trvá zvýšené lavínové nebezpečenstvo

19.01.2019 08:59

Hlavným lavínovým problémom ostáva previaty sneh z posledného sneženia.

koloseum

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 66
Celková čítanosť: 108455x
Priemerná čítanosť článkov: 1643x

Autor blogu

Kategórie