Založ si blog

Sľúbili sme , sľúbili sme pravdu vravieť vám len. . . . .

Táto pieseň bola symbolom novembra pred 28 rokmi a niesla sa po námestiach naprieč celej bývalej ČSSR . A práve dnes v deň osláv tohto významného výročia je na mieste pripomenúť ju tým ,ktorí sa dožili!!! Áno a to presne v duchu odkazu nebohého pána A.Dubčeka ,ktorý k tomu pridal ,že je veľmi rád ,že sa dožili práve tí,ktorí zapredali samí seba a poslušne slúžili komunistickej mašinérii,svojvôli a jej systému! Nuž a ja dnes aj v jeho mene dodávam,že sa opäť dožili tí ,ktorí ako prví parazitovali na zmenách po novembri ,prezliekli kabáty ,ale pri tom tajne dúfali ,že sa raz všetko obráti a oni budú opäť tam , na tých miestách a s tými kde aj pred novembrom ! Ale aj ich osud chcel ináč a oni sú dnes len hlasnými trúbami ,ktoré s ničím nesúhlasia ale hlavne nemými svedkami zmien ktoré nechcú ani len pripustiť!
Je pravdou ,že nie všetko je s,,kostolným poriadkom“ a tak ,ako má byť. Ale každá zmena bolí a prináša aj obete. A je zaujímavé sledovať práve týchto pred novembrových tribúnov ako sa práve oni cítia týmito obeťami a pri tom sa ešte nikdy nemali tak dobre ako práve teraz. Ale čo už s nimi a ich nárekmi ,veď za toľké roky sme si už zvykli a pýtame sa ich ako je možné, že dnes už viac plačú nad plnými cestami aut a parkovísk ,nad plnými obchodmi s tovarom o ktorom sa im za ich ,,velenia“ ani len v TUZEXOCH nesnívalo a hlavne sa ich pýtame prečo ešte nikto z nich nesedí aj za to čo nikdy nespáchali ,ale aj zato čo páchajú hlavne na ich vlastných ďeťoch a vnukoch! Ich odpovede už dávno poznáme a preto sa často krát pýtame ,ako mohli títo,,ľudia“ niekedy riadiť chod štátu život v ňom?
Ale keďže dnes nie je len štátny sviatok osláv udalosti z pred 28 rokov ale aj sviatok MDŠ ,tak je na počudovanie ,že sa k aj tomuto sviatku vyjadrilo strašne málo tiež politikov a ústavných činiteľov a jedného som dokonca ani nevidel a nepočul ! A to je práve ten,ktorý sa v posledných dňoch akosi často tratí a je o ňom známe ,že tento štátny sviatok nemá v obľube a láske a to aj napriek tomu ,že práve tento deň bol tým ,ktorý je dnes úzko spojený nie len s jeho osobným životom ,ale predovšetkým s jeho politikou posledných dní o silnom JADRE a účasti Slovenska v ňom! A tak sa pýtam skôr sám seba ako jeho .Ako je možné ,že druhý najvyšší ústavný činiteľ štátu sa nedokáže povzniesť sám nad sebou a nie je v tejto veci skutočným profesinálom a diplomatom? Ako je vôbec možné ,že aj po toľkých rokoch na politickom výslní ešte nepochopil a hlavne sa nezmieril s udalosťami z pred 28 rokmi a namiesto úcty a pokory k ním prechováva v sebe k ním nenávisť??? A to presne tak,ako aj k hlave tohto štátu ,ktorej po istých ale presne definovaných udalostiach ani nevie prísť na meno a to bez absolútneho uvedomenia si toho ,aké svetlo to vrhá na neho ,ale aj na štát ako,taký pred celým politickým svetom! Ale čo už s ním ? Keď tak ,ako nepochopili odkaz piesne jeho verní ,tak aj on ešte vždy nepochopil že PRAVDA a to akokoľvek krutá sa dotýka a tyká aj jeho a jeho SKUTKOV ktoré sa aj podľa neho nikdy nestali !!!

,,PRAVDA ROBÍ ZMENU ,KEĎ JU VYRIEKNEME VECI UŽ NIKDY NIE SÚ A ANI NEBUDÚ TAKÉ ,AKÉ BOLI PRED JEJ VYRIEKNUTÍM!!!“

ROK po nás , ROK pred nami. . . .

24.12.2017

A je tu opäť čas analýz ,konštatovaní a vyhodnocovania ,ale predovšetkým čas na zamyslenie sa každého jedného z nás sa nad našimi činnosťami v roku ,ktorý nás opúšťa a v ktorom sme viac »

Cirkus á la Fico . .. .

14.12.2017

Ako ináč sa dá nazvať ďalšie číslo pod šapitóm cirkusu FICO vo Ficilii v ohľade tlaku jeho direktora na hlavu štátu na čím skoršie vymenovanie ním navrhnutých jeho troch kandidátov viac »

POKORA a Birmovany komunista. . . . . .

10.12.2017

POKORA je stav vedomia ,uvedomenia si vlastných slabosti ako nedostatkov a podriadenosti ale aj správania sa podľa toho. Byť pokorným znamená uvedomiť si svoju vlastnú malosť , nedokonalosť ale viac »

Lavrov

Lavrov hájil dohodu s Iránom, situáciu sleduje aj KĽDR

20.01.2018 00:01

"Dohodu nebude možné plniť, pokiaľ ju jednostranne vypovie niektorý z jej účastníkov."

Plyn, energia, bývanie, oheň

Tanker s ruským plynom mieril do USA, záhadne zmenil smer

20.01.2018 00:00

Tri týždne po tom, keď sa tanker Gaselys vydal s kontroverzným nákladom ruského plynu do USA, loď sa otočila a pláva späť. Bola iba deň cesty od svojho cieľa.

plyn, oheň, sporák

Turecko schválilo výstavbu druhej vetvy plynovodu TurkStream

19.01.2018 23:17

Turecko schválilo výstavbu druhej vetvy podmorského plynovodu TurkStream v tureckých vodách. Informoval o tom Gazprom.

peniaze, euro, minca, bankovky

Európske akcie sa vyšplhali najvyššie za dva a pol roka

19.01.2018 22:30

Európske akcie v závere týždňa posilňovali, hore ich tlačí rastúci optimizmus týkajúci sa firemných ziskov a vývoja svetovej ekonomiky.

koloseum

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 63527x
Priemerná čítanosť článkov: 1199x

Autor blogu

Kategórie