Založ si blog

Sľúbili sme , sľúbili sme pravdu vravieť vám len. . . . .

Táto pieseň bola symbolom novembra pred 28 rokmi a niesla sa po námestiach naprieč celej bývalej ČSSR . A práve dnes v deň osláv tohto významného výročia je na mieste pripomenúť ju tým ,ktorí sa dožili!!! Áno a to presne v duchu odkazu nebohého pána A.Dubčeka ,ktorý k tomu pridal ,že je veľmi rád ,že sa dožili práve tí,ktorí zapredali samí seba a poslušne slúžili komunistickej mašinérii,svojvôli a jej systému! Nuž a ja dnes aj v jeho mene dodávam,že sa opäť dožili tí ,ktorí ako prví parazitovali na zmenách po novembri ,prezliekli kabáty ,ale pri tom tajne dúfali ,že sa raz všetko obráti a oni budú opäť tam , na tých miestách a s tými kde aj pred novembrom ! Ale aj ich osud chcel ináč a oni sú dnes len hlasnými trúbami ,ktoré s ničím nesúhlasia ale hlavne nemými svedkami zmien ktoré nechcú ani len pripustiť!
Je pravdou ,že nie všetko je s,,kostolným poriadkom“ a tak ,ako má byť. Ale každá zmena bolí a prináša aj obete. A je zaujímavé sledovať práve týchto pred novembrových tribúnov ako sa práve oni cítia týmito obeťami a pri tom sa ešte nikdy nemali tak dobre ako práve teraz. Ale čo už s nimi a ich nárekmi ,veď za toľké roky sme si už zvykli a pýtame sa ich ako je možné, že dnes už viac plačú nad plnými cestami aut a parkovísk ,nad plnými obchodmi s tovarom o ktorom sa im za ich ,,velenia“ ani len v TUZEXOCH nesnívalo a hlavne sa ich pýtame prečo ešte nikto z nich nesedí aj za to čo nikdy nespáchali ,ale aj zato čo páchajú hlavne na ich vlastných ďeťoch a vnukoch! Ich odpovede už dávno poznáme a preto sa často krát pýtame ,ako mohli títo,,ľudia“ niekedy riadiť chod štátu život v ňom?
Ale keďže dnes nie je len štátny sviatok osláv udalosti z pred 28 rokov ale aj sviatok MDŠ ,tak je na počudovanie ,že sa k aj tomuto sviatku vyjadrilo strašne málo tiež politikov a ústavných činiteľov a jedného som dokonca ani nevidel a nepočul ! A to je práve ten,ktorý sa v posledných dňoch akosi často tratí a je o ňom známe ,že tento štátny sviatok nemá v obľube a láske a to aj napriek tomu ,že práve tento deň bol tým ,ktorý je dnes úzko spojený nie len s jeho osobným životom ,ale predovšetkým s jeho politikou posledných dní o silnom JADRE a účasti Slovenska v ňom! A tak sa pýtam skôr sám seba ako jeho .Ako je možné ,že druhý najvyšší ústavný činiteľ štátu sa nedokáže povzniesť sám nad sebou a nie je v tejto veci skutočným profesinálom a diplomatom? Ako je vôbec možné ,že aj po toľkých rokoch na politickom výslní ešte nepochopil a hlavne sa nezmieril s udalosťami z pred 28 rokmi a namiesto úcty a pokory k ním prechováva v sebe k ním nenávisť??? A to presne tak,ako aj k hlave tohto štátu ,ktorej po istých ale presne definovaných udalostiach ani nevie prísť na meno a to bez absolútneho uvedomenia si toho ,aké svetlo to vrhá na neho ,ale aj na štát ako,taký pred celým politickým svetom! Ale čo už s ním ? Keď tak ,ako nepochopili odkaz piesne jeho verní ,tak aj on ešte vždy nepochopil že PRAVDA a to akokoľvek krutá sa dotýka a tyká aj jeho a jeho SKUTKOV ktoré sa aj podľa neho nikdy nestali !!!

,,PRAVDA ROBÍ ZMENU ,KEĎ JU VYRIEKNEME VECI UŽ NIKDY NIE SÚ A ANI NEBUDÚ TAKÉ ,AKÉ BOLI PRED JEJ VYRIEKNUTÍM!!!“

Únos

12.08.2018

ubehol skoro celý rok od únosu vietnamského občana žijúceho v Nemecku ,ktorý tam požiadal o azyl a aj o osobnú ochranu a o ktorom nevedelo prakticky do teraz celé Slovensko . Ale zrazu je o ňom viac »

Na východe už dávno nič nie je!

01.04.2018

aj táto veta v minulých dňoch ,,obletela" celú poslušnú Ficiliu a to tak,ako mnoho viet jedného už ,,zlikvidovaného" premiera v srdci Európy ,ktorý si ale pri rozlúčke na jeho definitívny viac »

Zatiaľ , čo SLUŠNÉ SLOVENSKO spalo. . . . .

28.03.2018

tak pod rúškom mlčania POSLUŠNEJ väčšiny FICILIE sa talianskou mafiou rozkrádalo! Dnes ,po vyše mesiaci od neuveriteľnej brutálnej vraždy jedného mladého a odvážneho investigativného viac »

Džamál Chášakdží

Tím vyšetrovateľov prehľadal rezidenciu saudskoarabského konzula

18.10.2018 11:37

Budovu konzulátu už raz prehľadali, do konzulovej rezidencie ich však vtedy ešte nevpustili.

Marian Kočner

Finančná skupina Penta odmieta tvrdenia, že podnikala s Kočnerom

18.10.2018 11:24

Podľa medializovaných informácii zaistili u Mariána Kočnera tridsať zmeniek v súhrnnej hodnote 10,7 milióna eur.

univerzita komenskeho

UK má k dispozícii oponentský posudok zmiznutej rigoróznej práce

18.10.2018 11:22

Univerzita sa usiluje od autora/ky získať súhlas so zverejnením posudku.

Volkswagen Touareg II

Staré za nové. Volkswagen motivuje majiteľov starších dízlov

18.10.2018 11:16

Volkswagen v 14 nemeckých mestách odštartoval program, ktorým chce povzbudiť majiteľov starších dízlových vozidiel, aby ich vymenili za nové.

koloseum

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 87978x
Priemerná čítanosť článkov: 1517x

Autor blogu

Kategórie