Založ si blog

Pst, birmovaný komunista spí. . . Alebo cirkus à la Fico! ! !

takejto a jej podobným narážkam som sa včera dožil v jednej pivárni ,kde som si odskočil na jednu kávu a bol svedkom nespočetných debát za stolami plných pivného moku ,ktorý rozviazoval jazyky a uvoľňoval emócie diskutujúcich na tému heroickeho výkonu jedného Birmovaného komunistu ,ktorý splnil sen mnohým jeho voli čom ,ale aj sám sebe a na vlastnej koži si vyskúšal už v pokročilom veku po prvý krát v živote čo obnáša práca v noci a tak si potvrdil jeho vlastné slová a tvrdenia ,ktoré vyriekol v minulých dňoch na adresu pištiacich a plačúcich podnikateľov a zamestnávateľov. Názory za stolami na teatro a jeho heroicky výkon ,ktoré sa striedali s výbuchmi smiechu a častým ,,čit ,Birmovany komunista sladko spí po dobre vykonanej práci“,nemali konca.
Ale nechajme Birmovaného komunistu radšej spať aj naďalej v jeho zaslúženom spánku po ťažkej a krvopotnej šichte a nevyrušujme ho v jeho snoch o Červených ranách a pozrime sa na to ,čo vlastne dokázal teátrom na nočnej smene a k čomu má vlastne slúžiť. Nuž tak okrem toho ,že tak ,ako on, tak aj jeho ,,jednosmenný“ zamestnávateľ porušili naraz niekoľko platných zákonov zo ZP a dokázali ,že to čo nie je dovolené Pánovi je vždy dovolené volovi! Ale ,čo už veď nie všetci sme vy vol ení a nie všetci ani birmovaní a s možnosťou nepykať za svoje skutky,činy ,priestupky a aj hriechy. Ale keďže sme si z jeho strany už akosi zvykli ,tak poďme radšej ďalej a pozrime sa ,čo takáto šichta dá ,,človeku“ a ako ho obohatí,keď ten sa už pred ňou vyjadroval o nej tak,ako keby robil nočné aspoň desať rokov v jednom kuse a aj lámal na nich rekordy vo výkonoch presne tak,ako niekedy za bájneho komunistu členovia BSP! Nuž ja si myslím ,že okrem posilnenia jeho afirmácie nič ,ale zato sa opäť poriadne zviditeľnil a odkázal svojím voli čom len to,že aj v tomto prípade bolo ráno múdrejšie večera a jeho teátro za pásom bolo len satisfakciou za niečo ,čo on chápal ako obrovskú výhru ,no tí ktorých sa týkala ju vidia ináč a radšej abdikujú na svoje posty!!! Ale nepredbiehajme a počkajme sa na dialektiku tejto na čierno vykonanej práce a až potom súďme ! Lebo ,čo keď práve po tejto šichte sa v ňom zobudí aj svedomie a on zrazu uvidí jeho voli čov ,ako tých, ktorí dlhé desaťročia pracovali v socializme v trojsmenných prevádzkach a dnes berú dôchodky aj za prácu ,za ťažké a namáhavé nočné šichty, len v podobe žobračeniek,ktoré aj v dobe Ekonomického zázraku Tigra Európskej ekonomiky musia obracať v rukách doslova každý jeden cent ! A už nemajú ani sily na to aby kládli odpor pri cenovkách a to hlavne základných potravín v obchodoch a tak sa radšej zadlžujú a berú pôžičky na pôžičky!!! Nuž ja dúfam,že po prebudení sa do reality a nie Červeného rána uvidí tento nevydarený Birmovany komunista práve ich a nie pištiacich a plačúcich zamestnávateľov ,ktorí ešte vždy tiež nič nepochopili a jednoducho sa ani oni nechcú spravodlivejšie podieľať na pre rozdeľovaní ziskov v ich firmách! A to presne tak,ako aj štát ako zamestnávateľ ,ktorý aj v prípade príplatkov za nad časy,nočné smeny , trináste a štrnáste platy ,nie je schopným dať aj jeho zamestnancom,ale rôznymi ťahmi a trikmi s číslami a percentami ich o ne oberá!!!
Nuž,čo už len povedať vážení záverom na precitnutie jedného nevydareného Birmovaného komunistu ,ktorí sa ani po 5.novembri neprebúdza s jeho voli čmi do rán Červených,ale len reálnych ,po ktorých nasledujú ťažké dni s bojom o holé prežitie pri cenách v obchodoch,v čakárniach pri lekároch,v lekárňach,ale aj na cestách ,na úradoch ,súdoch a v rôznych štátnych inštitúciach ,kde im dochádza trpezlivosť,nervy ale už aj silná viera v ich ,,MESIÁŠA“ ,ktorý im už jedno celé desaťročie vodu káže a pritom on sám s jeho ,,vernými“len COLU pije! A potom prichádzajú na rád v mnohých prípadoch z pomedzí jeho verných už len dlhé a ťažké bezsenné noci ,po ktorých by sa mnohí už radšej ani nechceli zobudiť už do žiadneho a to nie len Červeného rána…..???

ROK po nás , ROK pred nami. . . .

24.12.2017

A je tu opäť čas analýz ,konštatovaní a vyhodnocovania ,ale predovšetkým čas na zamyslenie sa každého jedného z nás sa nad našimi činnosťami v roku ,ktorý nás opúšťa a v ktorom sme viac »

Cirkus á la Fico . .. .

14.12.2017

Ako ináč sa dá nazvať ďalšie číslo pod šapitóm cirkusu FICO vo Ficilii v ohľade tlaku jeho direktora na hlavu štátu na čím skoršie vymenovanie ním navrhnutých jeho troch kandidátov viac »

POKORA a Birmovany komunista. . . . . .

10.12.2017

POKORA je stav vedomia ,uvedomenia si vlastných slabosti ako nedostatkov a podriadenosti ale aj správania sa podľa toho. Byť pokorným znamená uvedomiť si svoju vlastnú malosť , nedokonalosť ale viac »

salih muslim

V Prahe údajne zadržali bývalého lídra sýrskych Kurdov

25.02.2018 13:28

Sálih Muslim figuruje s takzvaným červeným upozornením aj na zozname medzinárodne hľadaných osôb Interpolu.

Hongkong, Čína, Si Ťin-pching

Počet mandátov čínskeho prezidenta bude neobmedzený

25.02.2018 13:16

Rozhodnutie o zrušení obmedzenia sa očakávalo. Z Pekingu sa už dlhšie šírili informácie, podľa ktorých by mal súčasný prezident zostať pri moci aj po vypršaní jeho druhého mandátu.

parlament, poslanci, OĽaNO

Platy poslancov by mohli vzrásť až o 300 eur

25.02.2018 11:40

po zmenách by už plat poslancov nemal byť rozdelený na dve časti. Paušálne náhrady by sa mali pripojiť k základnému platu.

počasie zima mrazy sneh príroda

Mrazy udreli v plnej sile, budú pokračovať a môžu atakovať až mínus 30°C

25.02.2018 11:22

Najchladnejšie ráno tejto zimy mali v nedeľu aj v Liptovskej Tepličke -23,4 stupňa Celzia.

koloseum

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 65025x
Priemerná čítanosť článkov: 1227x

Autor blogu

Kategórie