Založ si blog

Cirkus à la Fico s jedným vystupujúcim má pokračovanie. . .

Aj takto by sa dalo nazvať ďalšie číslo,konanie, klauna pod šapitóm cirkusu FICO ohľadom zmrazovania platov poslancov , ústavných činiteľov ,ale aj samotných predstaviteľov vlády na čele ktorej stojí klaun z vlastného cirkusu! No zmrazovanie platov !? Hladinu adrenalínu na verejnosti skôr rozvírila jeho reakcia na konanie aj jeho poslancov v cirkuse PARLAMENT ,ktorí si nenechali ujsť príležitosť a boli proti prijatiu tohto zákona a chcú svoje vyplývajúce aj im z platného zákona a aj legislatívy. Je len samozrejme a logické ,že jeho postoj k postoju jeho už menej verných a konajúcich práve v tomto prípade na základe ,,vlastného vedomie a svedomia“ a nie na základe straníckej poslušnosti a jeho príkazov , otriasol doslova celým politickým spektrom a názory na jeho postup sa rôznia a prichádzajú na rád aj otázky tykajúce sa jeho straty kontroly nad dianím v ,,jeho“ strane. Pýtajú sa ale aj jeho voli či ,žijúci z almužien a z rúk do úst v čase ,keď už aj predseda JDS s jeho vernými nestíhaju strážiť ceny v obchodoch a oni sú v nich odkázaní už len na štatistov v nich,alebo na ďalšie pôžičky ak chcú prežiť aj tieto vianoce spôsobom dôstojným a so všetkým čo k ním patrí. A tak je samozrejme ,že práve oni sa pýtajú nepriamo svojho ,,MESIAŠA“ ,prečo sa práve oni dožili toho ,čo im on nikdy priamo nesľúbil ,ale bolo to dobré ukryté v jeho predvolebných ,,kortesáčkach „za ISTOTAMI a SOCIÁLNYMI BALIČKAMI,ale aj za vlakmi za darmo a príplatkami k obedom v stacionároch po celej Ficílii. A tak nie je ani čudo ,že práve oni dnes pľuvajú a nadávajú kade chodia až zem schne a chcú zmenu. Ja ich síce chápem a som s nimi solidárnym ,ale ich sa pýtam ,či vedia kto ich dostal do ich predovšetkým zlého psychického rozpoloženia a kto vlastne dostal na miesta ,,ľudí“ktorí rozhodujú o nich a dal im tak možnosť ukázať konečne ich pravú tvár ! Kto vlastne ak nie oni rozhodli už dávno o svojich osudoch v rukách tých ,ktorým tak verili a dnes im nedoprajú ani to ,na čo majú nárok zo zákona!?
Ale nechajme už tých,ktorí boli a sú ľahko manipulovateľní a pozrime sa na tých ,ktorí manipulovali a aj na ďalej manipulujú s ich životmi a už bez akýchkoľvek zábran predvádzajú to ,čo sa báli a hanbili predvádzať v minulosti. Nuž teraz iste mnohých mojich ,,skalných“ sklamem keď poviem ,že majú pravdu a kedy ak nie teraz, keď sa ekonomickému zázraku vo Ficílii darí a je dokonca Tigrom a aj ťahúnom Európskej ekonomiky!? Veď kedy ak nie teraz je na mieste pýtať si vyššie platy a to aj preto ,keď je aj samotný klaun z jeho cirkusu za to aby aj ,,jeho“ ľudia ,ale aj on mali platy na úrovni ich kolegov na západ od našich hraníc!!! A to aj preto keď ho už od leta a hlavne po štrajku vo WV počúvajú pišťať o tom ,že práve on spraví všetko preto aby sa platy so západom konečne začali vyrovnávať a aj ,,jeho“ ľudia sa mali vo Ficílii dobré! Nuž a od koho treba začať ,ak nie od tých ktorí si to iste zaslúžia najviac a aj ako prví!!!! Ale aj, kedy ak nie teraz ,keď predovšetkým zamestnávatelia pištia a nechcú sa spravodlivejšie deliť so ziskami v ich firmách so svojimi zamestnancami ,ktorí ale ako zamestnávatelia poslancov ,ústavných činiteľov a aj členov vlády im iste teraz pred Vianocami doprajú viac ,než oni im!!! Lebo kedy ak nie teraz sa dá dokázať ich zamestnávateľovi,teda nám žijúcim zo žobračeniek ,že oni si už konečne nenechajú siahať na ich vedomie a svedomie a ani v skrátenom legislatívnom konaní nebudú konať proti ním a ich vlastným záujmom !!! Lebo ,kedy ak nie teraz treba opäť klaunovi z vlastného cirkusu priložiť nôž na krk a bez hanby ,sebareflexie a empatie k tým ,ktorí ich dostali na výslň ich politických ambícii a tak dosiahnuť konečne to o čo im všetkým do jedného predovšetkým išlo a aj ide od ich vstupu do politického diania!!!
LEBO ,kedy je čas na zamyslenie sa nad sebou samími a svojimi činmi z minulosti ak nie teraz ,keď aj v tomto pred vianočnom čase nás opäť ,,tí naši“ okrádajú už nie len o pokoj a kľud a jasne nám opäť dokazujú a aj odkazujú ,že nie naše ale ich záujmy im ležia na srdci a sú hlboko vryté v ich dušiach!!!! LEBO ,kedy ak nie teraz ,keď opäť klaunovi z jeho cirkusu zateká do jeho topánok ,ale aj lodi s názvom SMER ,sa treba zamyslieť prečo že to vlastne už otvorene aj on ponúka možnosť pádu vlády a tak pripúšťa konečne verejne aj predčasné voľby???

ROK po nás , ROK pred nami. . . .

24.12.2017

A je tu opäť čas analýz ,konštatovaní a vyhodnocovania ,ale predovšetkým čas na zamyslenie sa každého jedného z nás sa nad našimi činnosťami v roku ,ktorý nás opúšťa a v ktorom sme viac »

Cirkus á la Fico . .. .

14.12.2017

Ako ináč sa dá nazvať ďalšie číslo pod šapitóm cirkusu FICO vo Ficilii v ohľade tlaku jeho direktora na hlavu štátu na čím skoršie vymenovanie ním navrhnutých jeho troch kandidátov viac »

POKORA a Birmovany komunista. . . . . .

10.12.2017

POKORA je stav vedomia ,uvedomenia si vlastných slabosti ako nedostatkov a podriadenosti ale aj správania sa podľa toho. Byť pokorným znamená uvedomiť si svoju vlastnú malosť , nedokonalosť ale viac »

salih muslim

V Prahe údajne zadržali bývalého lídra sýrskych Kurdov

25.02.2018 13:28

Sálih Muslim figuruje s takzvaným červeným upozornením aj na zozname medzinárodne hľadaných osôb Interpolu.

Hongkong, Čína, Si Ťin-pching

Počet mandátov čínskeho prezidenta bude neobmedzený

25.02.2018 13:16

Rozhodnutie o zrušení obmedzenia sa očakávalo. Z Pekingu sa už dlhšie šírili informácie, podľa ktorých by mal súčasný prezident zostať pri moci aj po vypršaní jeho druhého mandátu.

parlament, poslanci, OĽaNO

Platy poslancov by mohli vzrásť až o 300 eur

25.02.2018 11:40

po zmenách by už plat poslancov nemal byť rozdelený na dve časti. Paušálne náhrady by sa mali pripojiť k základnému platu.

počasie zima mrazy sneh príroda

Mrazy udreli v plnej sile, budú pokračovať a môžu atakovať až mínus 30°C

25.02.2018 11:22

Najchladnejšie ráno tejto zimy mali v nedeľu aj v Liptovskej Tepličke -23,4 stupňa Celzia.

koloseum

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 65026x
Priemerná čítanosť článkov: 1227x

Autor blogu

Kategórie